Stravování v naší jídelně

Je krátce po 11 hod. a ve dveřích školní jídelny se ozývá hlasité „Dobré poledne.“ Právě přichází naši nejmenší strávníci – děti z MŠ. Potichu usedají do svých židliček, berou si lžičky a vzorně nabírají polévku. Když jim jedna z nás nakládá na talíř hlavní chod, často slyšíme „Teto, co je to žluté?“ nebo“ Já nechci to červené!“ Mluvíme s dětmi, vysvětlujeme jim co je to žluté a co je to červené. Snažíme se, aby alespoň ochutnali. Nikoho nenutíme. U většiny z nich je časem vidět velký pokrok.

Přibývá hodin a jídelna se plní žáky ZŠ. Tady už musíme zodpovídat složitější otázky.“ Co jsou to jáhly?,“ „ Jakou máme dnes rybu?,“ Velmi nás potěší, když například u bulgurového rizota slyšíme „Toto mamka vařila v sobotu!“

Příprava jídelního lístku a vaření samotné je propojeno celou řadou doporučení, omezení a neustálým vyhledáváním nových receptů. U nejmenších věkových kategorií jsou bezesporu pravidla nejpřísnější. Snažíme se tedy neustále hledat kompromis. To, co dětem chutná, spojit s moderní gastronomií a přitom uspokojit doporučení spojená s přípravou jídel. Z tohoto hlediska jsou ovšem naše obědy velmi vhodné pro maminky na mateřské dovolené nebo pro starší spoluobčany.

Martina Sečkařová, kuchařka ŠJ

Školní jídelna

Školní jídelna je součástí Základní školy a Mateřské školy Petrov. Kuchyně a jídelna se nachází v přízemí objektu mateřské školy a v letošním školním roce poskytuje služby pro cca 150 strávníků. Vedoucí školní jídelny je paní Jana Eisová.

Interiér školní jídelny

Školní jídelna pro děti MŠ a ZŠ prošla interierovou úpravou. Postupně se budeme snažit o další úpravy,

kterými budeme zpříjmňovat stolování našich malých strávníků

V letošním školním roce jsme rozšířili vybavení školní jídelny o profi myčku nádobí, která umožní rychlejší a kvalitnější čištění nádobí. Ve školní kuchyni, která připravuje              pokrmy pro děti MŠ a ZŠ, také pro strávníky obce Petrov je vybavena konvektomatem, v němž jsou připravována jídla chutně a především zdravě.

Kolektiv zaměstnanců kuchyně v posledních dvou letech prošel změnami.

Obědy pro strávníky připravují (zleva): Martina Sečkařová, Michaela Macháčková a Simona Křížová.

Ceny obědů od 1. 2. 2012

Vážení strávníci, se vzrůstem DPH od 1. ledna 2012 budeme nuceni upravit také ceny obědů a svačin. Protože však chceme, aby toto zvýšení proběhlo pouze o částku nezbytně nutnou, rozhodli jsme se v měsíci lednu ponechat současnou výši úhrad a zdražení promítneme do cen až od 1. února 2012.

Ceny budou od 1. února 2012 v následujících hladinách:

Pozn.: Pro zařazení dítěte do cenové kategorie je rozhodující věk, jehož dosáhne v příslušném školním roce.

Např. Má-li žák 11. narozeniny v květnu 2012, spadá podle vyhlášky po celý školní rok do kategorie 11-14 let.

Kontaktní údaje:

Školní jídelna při ZŠ a MŠ Petrov

696 95  Petrov 182

mobil: 606 541 854 (vedoucí ŠJ, paní Jana Eisová)

Máte-li dotaz, připomínku, nebo potřebujete odhlásit oběd, NAPIŠTE NÁM!

Náš e-mail:  ekonom@skola-petrov.cz

Napište nám!

27.06.2011 11:14
Líbilo se Vám u nás, nebo máte naopak připomínky k našim službám? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou cenné podněty k neustálému zlepšování našich služeb. Navíc jakákoliv pochvala od spokojeného zákazníka je nejlepší odměnou naší práce.

Vítejte na našem novém webu

27.06.2011 11:13
Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.