Žáci čtvrtého a pátého ročníku si otestují svoji čtenářskou gramotnost

12.03.2012 20:50

Žáky čtvrtého a pátého ročníku naší školy čeká v příštím týdnu (20. března) testování jejich čtenářských dovedností. Za využití testů od společnosti SCIO se zúčastní projektu Čtenář. Pomocí webové aplikace si tak žáci budou moci ověřit, jak jsou schopni porozumět textu, interpretovat jeho hlavní myšlenky, vyvodit z něj souvislosti, hledat správná řešení a tvrzení. Na děti čeká celkem 27 otázek k několika textovým ukázkám. Celý test bude probíhat on-line a na jeho vypracování budou mít žáci 45 minut. Žáci se specifickými poruchami učení budou mít na vypracování ještě 15 minut navíc. Testování jsme objednali především proto, aby si žáci vyzkoušeli obdobu testů, které je čekají letos v květnu, kdy proběhne první generální testování žáků 5. a 9. ročníků.

ctenar_ukazka_testu.pdf (192,2 kB)