Vojta Šťastný druhý v krajském kole OVOV! Gratulujeme!

11.06.2013 10:10

Atletický stadion Lokomotivy Břeclav se stal svědkem velkého úspěchu Vojty Štastného, žáka naší školy. V pondělí 10. června 2013 se sem sjely dvě stovky závodníků z celého jihomoravského kraje, aby poměřily své síly v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Konkurence byla opravdu velká, neboť všichni závodníci postoupili jako nejlepší z několika okresních kol. Z naší školy se do Břeclavi probojoval Vojtěch Štastný v kategorii (CH10) a Petr Kuchařič (CH12). Jak je vidět z fotogalerie závodu, naši kluci si užívali i samotný pobyt na krásném atletickém stadionu, kde  pořadatelé a sponzoři připravili bohatý doprovodný program. Děti se mohly mimo jiné projet na koloběžkách, vyzkoušet posilovací stroje, ochutnaly zdravou stravu sportovců. Ve velkou show se proměnilo vystoupení nejlepšího biketrialisty Evropy. Před samotným předáváním pohárů a medailí všem sportovcům zazpívala několik svých hitů Olga Lounová. Po absolvování náročného sedmiboje (shyby, běn na 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, hod medicinbalem, běh na 1000 m) bylo rozhodnuto, kteří vítězové jednotlivých kategorií postupí do republikového finále v Praze na Strahově, které se uskuteční od 5. do 8. září. Těsně před branami velkého finále zůstal Vojta, který se ziskem 1976 bodů skončil na krásném druhém místě ve své kategorii. Petr Kuchařič se na stupně vítězů neprobojoval, přesto oba chlapci zaslouží za svůj výkon absolutorium! Oběma žákům gratulujeme a přejeme podobné a ještě větší úspěchy i v příštích letech!

 

Publikováno: 11. 6.2013