Vánoce přicházejí - druhý ročník výtvarných dílen

06.12.2012 17:57

V pátek 30. listopadu 2012 proběhla v budově základní školy akce s názvem „Vánoce přicházejí...“ Jednalo se o druhý ročník výtvarných a rukodělných dílen, na nichž si malí i velcí mohli vyrobit předměty s vánoční tématikou.

Celou školu tak po roce opět provoněla vůně punče pro děti, rozezněly se první vánoční koledy. Děti i dospělí si mohli na jednotlivých stanovištích vyrobit čertíky do květináče, zvoneček z lepenky, vytvořit si náušnice dle vlastní fantazie, upéct linecké cukroví nebo si vyrobit adventní kalendář. Tělocvična se pak stala místem, kde vznikaly pod dohledem paní Podrazilové krásné adventní věnce. Jen o pár metrů dál paní Filipová učila děti malovat na bavlněné tašky, hrnečky a dřevěné magnetky. 

Součástí letošního "vánočního přicházení" byla výtvarná soutěž "Petrovský anděl". Ve dvou kategoriích se mezi sebou utkaly děti, ve dvou dospělí výtvarníci. 

 

Výsledky soutěže:

Děti - výrobek: ** 1. místo Markéta Úlehlová ** 2. místo Ondřej Machala ** 3. místo Adam Komoň

Děti - malba, kresba:  ** 1. místo Sabina Kujová ** 2. místo Adéla Vojtková ** 3. místo Magda Režňáková

Dospělí - výrobek: ** 1. místo Buchtíkovic rodina ** 2. místo Jana Trojancová ** 3. místo Ivana Klásková

Dospělí - malba, kresba: ** 1. místo Michaela Režňáková ** 2. místo Pavel Kubal ** 3. místo Marie Svobodová

 

Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval všem, kteří se na přípravě i průběhu vánočního tvoření podíleli. Dětem i rodičům pak děkujeme za hojnou účast a vytvoření příjemné předvánoční atmosféry.

 

Mgr. Martin Fiala, ředitel školy

 

Zde naleznete ukázky jednotlivých výrobků malířské dílny:

akce-hrnečky.pdf.pdf (316,4 kB)

akce-magnetky.pdf.pdf (278,5 kB)

akce-tašky.pdf.pdf (299,8 kB)