Už to letí, už to sviští,...

12.11.2014 19:16

 Je podzim a s ním spojené pouštění draků. Ale, kde k tomu draku přijít?

Naše děti to vědí,  v letošním školním roce začaly mnohé z nich navštěvovat kroužek Tvořilka pod vedením paní učitelky Jitky Vyoralové. Jejich první úspěch byla stavba papírového draka a následně zkouška jeho letových schopností. Ve  středu  15. 10. se nad Petrovem vznášeli draci a dráčci, ale nemuseli jsme se obávat žádného nebezpečí, byli jen papíroví.

Vzlet se zdařil!

       Děti si vyzkoušely, jak s takovým drakem zacházet, aby jim vzlétl k oblakům.  V jejich tvářích byla znát pýcha a uspokojení, když jejich drak vzlétl k oblakům. Samozřejmě byla to trošku námaha, museli vyvinout i nemalou rychlost a tím rozproudit krev ve svém těle a něco pro sebe udělat. Za jejich úsilí a výdrž při konstrukci a posléze i pouštění jejich papírového kamaráda si zaslouží velkou pochvalu. Také paní učitelce patří dík za krásný nápad jeho realizaci a velkou dávku trpělivosti. Věřme, že v příštím roce budeme moci uspořádat i dračí závody, poněvadž zdárné konstruktéry již v našich řadách máme.

Všem, kteří zdárně řídí draka či dračici přejeme do dalších leteckých let hodně úspěchů.

Za kolektiv pedagogů a zaměstnanců školy a školy Mgr. Renata Svobodová, ředitelka školy