Turnaj v bowlingu ovládla Katka Fiurášková a Vojta Šťastný

06.03.2013 13:59

V pondělí 4. března 2013 jsme pro žáky naší školy, kteří navštěvují kroužek sportovních her, připravili bowlingový turnaj v příjemném prostředí areálu společnosti BALNEA SPORT u pana Baránka. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích - mladší žáci (1. - 3. třída) a starší žáci (4. - 5. třída). Mezi bowlingovou drobotinou se výbornými výkony prezentoval Vojta Šťastný ze 3. ročníku, který ve zkrácené hře na 7 framů dosáhl 71 bodů. O druhé místo se strhla velká bitva mezi Adamem Komoňem a Štěpánem Hudečkem. Štastnější byl nakonec Adam, když o 1 kuželku porazil Štěpána, který naházel 53 bodů.

V kategorii 4. - 5. třída byla situace ještě vyrovnanější, a tak nakonec muselo o vítězce rozhodnout až rozhazování. V něm měla pevnější nervy a přesnější ruku Kateřina Fiurášková ze 4. ročníku, když o 3 kuželky porazila Ivanu Vojtkovou (5. roč.). Katka naházela v kompletní hře na 10 framů 82 bodů (+8 v rozhozu) a Ivča 82 bodů (+5 v rozhozu). Na třetím místě se o jedinou kuželku umístil Petr Kuchařič z 5. ročníku. Všichni žáci měli ze hry upřímnou radost a zkusili si sport, který mezi mládeží má stále lepší postavení a získává si stále více příznivců. Vzhledem k úspěchu turnaje si jej do konce roku ještě určitě zopakujeme. Touto cestou bych rád poděkoval panu Michalu Baránkovi, který nám umožnil využít dráhy na bowling zcela zdarma a jako bonus ještě pohostil děti nanuky! Děkujeme a těšíme se na další turnaj!

 

Mgr. Martin Fiala, ředitel školy