„Srdce s láskou darované“

10.12.2017 19:12

Zapojení do projektu „Srdce s láskou darované“

Když jsem se rozhodla zapojit naše žáky do soutěže „Srdce s láskou darované“, vstupovala jsem do třídy i s nápadem, pro koho srdce vytvoříme. Avšak děti samy přišly s tím, že chtějí vytvořit srdce pro zvířátka bez domova a já se je rozhodla podpořit.  

Našemu tvoření předcházela diskuze, kde jsme si povídali o tom, jak útulky fungují, jak můžeme sami pomoci a taktéž padla řada návrhů, jak bude naše srdce vypadat. Nakonec jsme se společnými silami rozhodli pro jeden finální nápad.  Naše srdce se stane symbolem domova, který opuštěné a nechtěné zvířátka nemají. Dalším krokem bylo vytvoření sbírky pro útulek – přinesli jsme granule, konzervy a spoustu pamlsků pro kočičky a pejsky. Z velkého kartonu jsme vytvořili domeček, do kterého jsme uložili všechny dobroty a potřebné věci. Ještě jsme do něj ukryli krabičku plnou přání od každého z nás. Na stěny domu jsme připevnili dvě velká srdce. Naše srdce jsme darovali útulku ve Skalici, který i když je na Slovensku, se nachází kousek od našich domovů.                                                      Zda v soutěži zvítězíme, ještě nevíme, ale i kdyby ne, těší nás dobrý pocit, že jsme udělali dobrý skutek.                                                       

 

Mgr. Romana Staňková za děti 3. – 5. ročníku