ŠKOLNÍ VÝLET - ČEJKOVICE

28.06.2015 18:56

V úterý 16. června se základní škola Petrov vydala na výlet. Letošní výlet nebyl ledajaký, vypravili jsme se totiž do ráje.  Navštívili jsme bylinkový ráj v Čejkovicích. Firma Sonnentor, která se věnuje především výrobě čajů, si pro nás připravila zážitkovou exkurzi. Měli jsme možnost nahlédnout do provoněných skladů i výrobních prostor, ochutnat dětské čaje, podívat se na zajímavý film o bylinkách. Děti zažily legraci při plnění raráškových úkolů, mohly si namíchat vlastní bylinkový čaj a na závěr obdržely drobné dárečky. V prodejně jsme nakoupili dárky pro maminky, tatínky a ostatní příbuzenstvo a pokračovali jsme v našem výletu. Další zastávkou byl větrný mlýn vzdálený asi 3 km od obce Starý Poddvorov. Mlýn stojí na návrší zvaném Na Zahájkách v nadmořské výšce 255 m., uprostřed oploceného sadu. A protože nám počasí přálo a svítilo sluníčko, posilněni svačinkami jsme se vydali na pěší pochod do Starého Poddvorova, což je mimochodem domov naší paní ředitelky J. Cesta mezi krásnými vinohrady rychle utíkala. V Poddvorově na nás čekalo překvapení – mohli jsme se podívat na „farmu“ pana Svobody. Dětem se nejvíce líbily malé srnečky. Po prohlídce už nás čekal autobus, který nás šťastně dovezl domů.

                                                                                              Mgr. Romana Staňková