Skákali, běhali, házeli...a postoupili do krajského kola! Gratulujeme!

07.05.2013 18:07

 

Úspěšné úterý mají za sebou naši žáci ve sportovních soutěžích. Hned dva naši zástupci totiž postoupili do krajského kola soutěže! Do Mikulčic odjížděli přitom s velkou neznámou, neboť na našem okrese se soutěžOdznak zdatnosti olympijských vítězů konala vůbec poprvé! Hlavním cílem sportovní akce, jejímiž patrony jsou Robert Změlík, Roman Šebrle a Šárka Kašpárková, je přispět ke zvýšení fyzické úroveně žáků základních škol co největšího počtu dívek a chlapců a dát současné geraci školáků příležitosti zkusit sportovní začátky podobnou formou, jaká se osvědčila jim.

Vzhledem k nízkému počtu žáků na naší škole v jednotlivých ročnících jsme se účastnili pouze soutěže jednotlivců, kde bojoval každý za sebe ve své věkové kategorii. Účastníky okresního kola čekalo postupně sedm disciplín- trojskok snožmo, opakované kliky (2 min), sedy-lehy (2 min), hod medicinbalem (2 kg), skok přes švihadlo (2 min), běh na 60 m a běh na 1000 m, za něž získali podle atletických tabulek bodové ohodnocení. Celkový součet bodů ze všech sedmi disciplín pak rozhodl o tom, že Petr Kuchařič v kategorii chlapců ročník 2001 a Vojtěch Štastný (chlapci, 2003), postoupili do krajského kola soutěže, které se uskuteční 10. června 2013 na stadionu v Břeclavi! Všem žákům, kteří naši školu vzorně reprezentovali děkuji za maximální nasazení a Petrovi s Vojtou držíme palce, aby uspěli i na krajském kole a postoupili do republikového finále! 

Fotografie z okresního kola si můžete prohlédnout ZDE!

Webové stránky Odznaku všestrannosti naleznete ZDE!

Kompletní výsledky zpracováváme...