Pro žáky zahrála hodonínská skupina Countrio

01.11.2013 15:24

Koncert, který žáci zhlédli v pátek 1. listopadu v tělocvičně naší školy, byl průřezem hudby od country, bluegrassové, trampské až po dnešní písničkáře a skladatele písní pro děti. Z oblasti zakládajících členů country a bluegrassu se žáci dozvěděli o B.Monroevi, B. Dylanovi, z české scény potom o Zelenáčích, Fešácích. Nebyla opomenuta jména Michal Tučný, Zdeněk Rytíř, Honza Vyčítal, Petr Spálený, Robert Křesťan… Všechna tato a mnohá další jména a hlavně jejich písničky jako Báječná ženská, Za chvíli už budu v dáli, Není nutno a Dělání, Tři čuníci nebo Severní vítr, Panenka nebo Veď mě dál, zazněla během 50-ti minut, a to jak v angličtině, tak samozřejmě většinou česky. Členové skupiny Countrio – Mgr. Lubomír Krobot a Zdeněk Vašek – také seznámili žáky s historií a způsobem hry na hudební nástroje (housle, mandolína, elektrická mandolína, banjo kytara, banjo, foukací harmonika, grumle). Dětem se koncert moc líbil a od prvních tónů se petrovskou tělocvičnou rozléhal rytmický potlesk. Děkujeme za krásné vystoupení!

Fotografie z koncertu si můžete prohlédnout zde...