Noc s Andersenem

26.03.2013 14:55

 

V pátek 22. března, kolem 19. hodiny, se začali u petrovské školy scházet malí nocležníci s karimatkami a spacáky. Někteří menší si nesli i plyšáka nebo autíčko :-). Tento den probíhala v tělocvičně "Noc s Andersenem". Hned po té, co si děti našly  místa k rozložení svých pelíšků, jsme se přemístnili do obecní knihovny, kterou si děti prohlédly a vybraly si knížky, ze kterých chtěly číst. Na začátek jsme si představili pana Andersena a řekli si, která díla autor napsal. A jednu jeho pohádku jsme si také přečetli. Na protáhnutí a unavení dětí přichystal pan ředitel menší diskotéku. Pak se zase chvilku četlo, aby se děti uklidnily a připravily se na noční hru, která probíhala na školním dvoře. Děti byly rozděleny do 8 družstev a plnily úkol, který jim byl zadán. V nočních hodinách se na školním dvoře objevilo i pár strašidel, kterých se ale většina dětí vůbec nebála. Aspoň to říkaly:-)!!! I nadále jsme pokračovali se čtením, a to s příběhy Harryho Pottera. Letos jsme četli pro 47 posluchačů až do půl druhé. I přesto byla už před šestou hodinou větší polovina zase vzhůru. Po snídani byly děti odměněny diplomem a malou sladkostí. Poté si ještě zahrály nějaké hry a po osmé hodině se rozcházely do svých domovů. Doufáme, že spokojeny:-). 

 

Eva Mlýnková

 

Fotografie z této akce naleznete ZDE...