McDonald´s Cup se nám nevydařil, mladý tým sbíral především zkušenosti

12.04.2012 20:56

S odhodláním poprat se o vítězství a postup do okresního kola nastupovali chlapci ve středu 11. dubna na domácím hřišti k utkání okrskového kola turnaje, jež se již 15 let hraje pod hlavičkou hlavního sponzora - společnosti McDonald. Z původně přihlášené pětice týmů se těsně před turnajem hned trojice soupeřů odhlásila... Nad omluvenkami ve stylu "omlouváme se, ale neposkládáme tým" rodiče sledující utkání jen nechápavě kroutili hlavami... Nechci nikomu sahat do svědomí, jen děti přišli o možnost zahrát si pár pěkných zápasů.

Nakonec se tedy odehrálo jediné utkání, a to ZŠ Petrov vs. ZŠ Dolní Bojanovice. Vzhledem k počtu žáků ve 4. a 5. třídách museli tým doplnit i chlapci ze 2. a 3. třídy. Od počátku zápasu bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry. Na hráčích Bojanovic byla patrná sehranost ze soutěžních zápasů, a tak skóre začalo povážlivě narůstat. Ačkoliv Dan Pivoňka v bráně dalších minimálně 10 gólů pochytal, byl o poločasu stav 0:8 pro domácí. Ve druhé polovině sice chlapci prvních 10 minut statečně odolávali náporu hostí, ale poté se v pohodě hrající soupeř rozstřílel a uštědřil nám krutou lekci z produktivity, když přidal dalších 10 branek. Pro zúčastněné chlapce (a Katku) tak byl tento zápas spíše ve znamení sbírání zkušeností pro další soutěžní zápasy. Jenom se ukázalo se, že bez poctivé přípravy a zodpovědnému přístupu k tréninkům, nemůže nikdo ve sportu uspět. Rád bych poděkoval všem, kteří se na přípravě "turnaje" podíleli, zejména pak panu Hlaváčovi, který celý zápas řídil jako rozhodčí. Nezbývá než popřát soupeři hodně štěstí a herní pohody v okresním kole, které se hraje začátkem května v Hroznové Lhotě. 

/FI/

VÍCE FOTEK Z TURNAJE NALEZNETE ZDE...