Mach a Šebestová nezklamali!

10.12.2013 08:32

V adventním čase jsme pro žáky základní školy zorganizovali zájezd do brněnského divadla Radost. Cílem našeho výletu se v pátek 6. prosince stalo přestavení Mach a Šebestová, které bylo nastudováno dle předlohy Miloše Macourka.  Celá divadelní hra o dvou dějstvích nám přiblížila osudy oblíbených dětských hrdinů, které znají děti z kresleného zpracování. Ptáte se, co takový Mach dělá dnes, když je již dospělý? No přece - stejně jako Šebestová studuje na vysoké škole! Společně jsme s nimi zavzpomínali na ta největší dobrodružství, která prožili i s jejich kamarádem – psem Jonatánem, když ještě byli žáky třetí bé. Celé představení se neslo ve velmi optimistické atmosféře, herci se dokonale sžili se svými dětskými postavami a díky vtipným dialogům nám servírovali pořádnou porci zábavy. Obdiv zaslouží i velmi precizně ztvárněné kulisy, které se nápaditě avšak nenásilně v rychlém sledu obměňovaly a dotvářely tak celkový dojem „kreslené“ pohádky. Nastudování hry snese ta nejpřísnější měřítka a ten, kdo se představení zúčastnil (30 dětí z 50), rozhodně nelitoval!