"KOUMÁCI V ZIMĚ"

02.03.2015 18:14

     Je zima, krajinu pokrývá sněhová čepice a příroda je uložena k zimnímu spánku. Ale „koumáci“ v zimě nespí! Zaměřili jsme se na zvěř v zimě. Povídali jsme si o tom, jaká zvířata můžeme v zimě spatřit a jak se na zimu připravují. Učili jsme se rozpoznat zvířecí stopy ve sněhu. Nejvíce nás ale zajímalo, jestli má zvěř v zimě dostatek potravy a zda jim můžeme nějak pomoci.                                        

     Rozhodli jsme se, že pomůžeme ptáčkům v našem okolí a vyrobíme jim krmítka. Bylo potřeba sehnat spoustu dřeva, protože jsme chtěli, aby si každý žák mohl své krmítko odnést domů. Materiál se nám podařilo sehnat a teď už jen zbývalo slepit správně jednotlivé části, aby krmítko splnilo svoji funkci. Práce to nebyla zrovna jednoduchá, zejména mladší žáci potřebovali trochu pomoci. Nakonec   jsme to zvládli a myslím si, že všem se krmítka moc povedla! Jedno jsme vyrobili i pro naši školu. „Koumáci“ ho umístili na strom před základní školou a pravidelně do něj nosí ptáčkům něco na zob. A co ptáčkům chutná? Různá semínka např. slunečnicová, proso,  ořechy, menší kousky masa či sádla.

Mgr. Romana Staňková