JAK TO ŽIJE V TVOŘILCE?

02.03.2015 18:13

Jedním z kroužků, které pracují na naší škole, je kroužek Tvořilka.

Už název Tvořilka napovídá, o co nám tu  jde.

Tvoříme, lepíme, stříháme, vyrábíme, hrajeme si a snažíme se o to, abychom svými výtvory udělali radost nejen sobě, ale i svým blízkým.

Naposled jsme se nechali inspirovat svátkem sv. Valentýny a zdobili  srdíčka z polystyrénu. Moc se nám povedla a věříme, že udělají radost i těm, komu je darujeme.

Když se začal plánovat na naší škole karneval, nic jsme nenechali náhodě a vyrobili si masky sami. Kočičky a lvíčci byli obzvláště vydaření.

Hráli jsme si také na opravdové umělce. Pomocí cédéček a fixu, ze kterých byly vyrobené káče, jsme točili abstraktní obrázky. Po zarámování zdobí chodbu naší školy.

Před Vánocemi nás navštívila paní Čajková, která nás naučila pracovat s kukuřičným šustím. Nejen, že nám vysvětlila, jak se tento materiál používá, ale s její pomocí jsme si vyrobili i malého andělíčka. Ten  potom ozdobil náš vánoční stromeček.

Velkou radost nám do dneška dělají výrobky z plastových vršků. S housenkami a panáčky nás to ještě nepřestalo bavit.

Už se těšíme na jaro, které nám bude inspirací na výrobu dalších pěkných věcí.

Mgr. Jitka Vyoralová, vedoucí kroužku