Dopravní výchova

21.05.2015 18:43

Dne 27. dubna se děti základní školy Petrov zúčastnily dopravní výchovy ve Veselí nad Moravou.  Žáci čtvrté a páté třídy se vrhli na teoretickou část, po které následoval test. Mladší žáci mezitím využili dopravní hřiště a mohli si vyzkoušet jízdu zručnosti. Po teorii následovala praktická část, ve které si žáci vyzkoušeli úlohu chodce i účastníka silničního provozu. K dispozici byly nejen jízdní kola, ale i koloběžky. Největším oříškem z celé lekce se stala křižovatka. Pouze ti, kteří zvládli obě části zkoušky, obdrželi cyklistické průkazy. Průkaz nakonec získalo pět žáků čtvrté třídy a sedm žáků páté třídy. Úspěšným cyklistům gratulujeme a věříme, že lekce byla prospěšná pro všechny.

Mgr. Romana Staňková