Dopoledne s hasiči

17.05.2013 12:33

V pátek 17. května 2013 se v Petrově na základní škole rozezněl zvuk sirény a byl vyhlášen požární poplach! Naštěstí se jednalo pouze opravidelný nácvik evakuace z budov v případě požáru, který nám uspořádali hasiči z SDH Petrov. Pod velením pana Javornického nám hasiči postupně ukázali záchranu člověka z hořícího objektu pomocí hasičského žebříku. Žáci si dále mohli vyzkoušet hasit vodou na krátkou vzdálenost model domu, prohlédli si z blízka hasičskou techniku, dostali se přímo do kabiny požárního auta. Největší zábavou pro všechny děti byla však velká hromada pěny, která nám na počkání vznikla na pozemku před školou. Suchý domů odcházel sice málokdo, ale za tu půlhodinku radosti to stálo :-) Petrovským hasičům tímto děkujeme za příjemné dopoledne a těšíme se na další společnou akci!