AŽ NA VRCHOLKY HOR

23.11.2012 10:15

Žáci naší základní školy, ale také široká veřejnost se začátkem listopadu mohli dozvědět, co všechno může člověk prožít, když se zúčastní expedice do pohoří Kavkaz. Našim hostem byl po dva dny pan Adam Březovský, který byl v červenci letošního roku členem expedice, jejímž hlavním cílem byl výstup na nejvyšší vrchol Kavkazu a Ruska – Elbrus (5642 m n.m.). Zajímavé povídání, které pro žáky proběhlo v dopoledních hodinách a pro veřejnost v pátečním podvečeru, protkal pan Březovský množstvím zajímavých příhod, z nichž mnohé byly úsměvné, při jiných člověka mrazilo při představě, jakému nebezpečí jsou horolezci při výstupu vystaveni. Všichni jsme měli možnost prohlédnout si základní horolezecké vybavení, bez něhož nelze tak náročný výstup uskutečnit. Děkujeme touto cestou Adamovi, že se s námi o své zážitky podělil a držíme palce při zdolávání dalších evropských a světových velikánů.