I VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ TO ŽIJE…

10.12.2017 19:09

      Předvánoční doba bývá ve znamení zvelebování obydlí a příprav různých dobrot. A tento trend se nevyhnul ani nám, ve školní kuchyni. Aby se naši malí strávníci cítili v jídelně co nejpříjemněji a mohli si náležitě vychutnat dobroty, které jim s péčí připravují paní kuchařky, bylo v jídelně provedeno odhlučnění pomocí speciálních stropních podhledů, za což patří dík zejména našemu zřizovateli. Efekt je znatelný a věříme, že si klid při jídle užívají opravdu všichni. Protože také zázemí našich paní kuchařek mělo již nejlepší léta za sebou, dostala novou tvář i šatna, například v podobě pevných skříní nebo polic. I zútulnění tohoto prostředí, kde se pravidelně scházíme nad tvorbou jídelních lístků nebo vyhledávání nových pokrmů pro vás, naše strávníky, je bezpochyby důležité.

Samozřejmě, ale stále nejvýznamnějším aspektem zůstává naše neustálá snaha o přípravu kvalitních pokrmů za použití čerstvých surovin a maximálního možného vyloučení polotovarů tak, abychom se co nejvíce přiblížili domácí výrobě jídel. Kapacita naší školní kuchyně umožňuje vařit i pro další strávníky, důchodce, maminky na mateřské dovolené, nebo pracovně vytížené osoby, prostě pro všechny, kteří se chtějí zdravě najíst za příznivou cenu 52,-Kč za oběd. Máte-li zájem naši kuchyni vyzkoušet, obraťte se na vedoucí školní jídelny, paní Eisovou, nebo paní kuchařky přímo v kuchyni.

Těšíme se na vás a přejeme všem krásně prožitý čas adventní.

 

 

Jana Eisová, vedoucí školní jídelny